acebook
NZOZ Kendron- Rezonans Magnetyczny
acebook
NZOZ Kendron- Rezonans Magnetyczny

Czym jest NZOZ Kendron?

Historia NZOZ Kendron

NZOZ Kendron - powstanie i dzień dzisiejszy

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej  Kendron rozpoczął działalność leczniczą w 1996 roku. Od początku jego priorytetem było zapewnienie kompleksowej opieki dla pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi, a także opieki stomatologicznej. W chwili obecnej świadczone są usługi na podstawie umowy z NFZ w zakresie neurologii, stomatologii oraz świadczenia rezonansu magnetycznego. W marcu 2019 roku otwarta została poradnia rehabilitacyjna świadcząca płatne zabiegi. NZOZ Kendron posiada nowoczesny rezonans 3T marki Siemens, kompletnie wyposażone pracownie badań EEG, EMG, USG Dopplera oraz gabinet stomatologiczny. Poradnia Neurologiczna wraz z gabinetem zabiegowym znajduje się na poziomie II piętra, na ulicy Marjańskiego 3 w Białymstoku, piętro niżej (I piętro) zostaje zlokalizowana poradnia rehabilitacyjna, zaś na poziomie -1 pracownia rezonansu magnetycznego z z pracowniami badań EEG, EMG oraz USG Dopplera. Poradnia stomatologiczna umiejscowiona jest na ul. Świętego Mikołaja 1 (III piętro) w Białymstoku. Dokładna mapa ze wskazówkami dojazdu znajduje się w zakładce "Kontakt"

Poradnie NZOZ Kendron


Dane kontaktowe


 • Poradnia Rehabilitacyjna NZOZ Kendron
 • ul. Józefa Marjańskiego 3 lok. 101 b I piętro
 • 15-402 Białystok
 • Telefon: +48 507 098 350
 • Godziny otwarcia
 • Poniedziałek - Piątek godz. 8:00 - 19:00
 • adres e-mail: rehabilitacja@kendron.pl

O nas


Poradnia Rehabilitacyjna Kendron to nowoczesna placówka medyczna gwarantująca jakość na najwyższym poziomie. W trosce o Państwa zdrowie świadczymy kompleksową opiekę w zakresie fizjoterapii i osteopatii. Wykorzystujemy wyłącznie najwyższej klasy sprzęt rehabilitacyjny renomowanych firm. W swojej pracy zwracamy szczególną uwagę na holistyczne podejście do Pacjenta. Mogą tu Państwo liczyć na pomoc wysoko wykwalifikowanych specjalistów oraz sympatyczny personel.

Zespół


Dr n. o zdr. Marcin Kur

Kierownik Poradni Rehabilitacyjnej Kendron.
Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku na kierunku Fizjoterapia oraz były doktorant w Klinice Neurochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego oraz w Zakładzie Neurologii Inwazyjnej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Były wykładowca w Wyższej Szkoły Medycznej w Białymstoku. Certyfikowany terapeuta Terapii Manualnej Systemu Niemieckiego oraz metody PNF. Uzyskał w 2016 r. tytuł doktora nauk o zdrowiu prezentując pracę: „Ocena wyników operacyjnego leczenia choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa lędźwiowo- krzyżowego.” Obecnie poszerzający wiedzę na pięcioletniej Międzynarodowej Uczelni Flanders International College of Osteopathy prowadzącej zajęcia w Polsce i Belgii. Umożliwiającej zdobycie międzynarodowego dyplomu osteopaty.
Uczestnik wielu krajowych konferenecji naukowych. Doskonalący swoje umiejętności z zakresu anatomii i neurofizjologii w trakcie wykonywania neuromonitoringu śródoperacyjnego podczas zabiegów neurochirurgicznych, laryngologicznych oraz kardiochirurgicznych. W pracy akademickiej zwracający szczególną uwagę na staranną i rzetelną diagnostykę pacjentów, leczenie przyczynowe oraz holistyczne podejście do pacjenta. Specjalizujący się w diagnostyce i leczeniu schorzeń narządu ruchu, chorobach neurologicznych oraz podologii. W pracy naukowej wykorzystujący badania neurofizjologiczne oraz komputerowe badania stóp do obiektywizowania stanu klinicznego pacjenta.
 • Kwalifikacje
  • Flanders International College of Osteopathy
  • Terapia manualna MFT - Medyczny Trening Funkcjonalny
  • Terapia manualna - szkoła niemiecka OW 3 kurs kliniczny (bóle głowy, zawroty głowy, cieśnie, nietypowe obrazy kliniczne)
  • Terapia manualna - szkoła niemiecka UW 2 kręgosłup (odc. piersiowy), kończyna dolna (kolano, stopa)
  • Terapia manualna - szkoła niemiecka UW 1 kręgosłup (odcinek lędźwiowy, przejście piersiowo- lędźwiowe), stawy krzyżowo-biodrowe, kończyna dolna (biodro)
  • Terapia manualna - szkoła niemiecka OW 2 kręgosłup (stawy głowy, przejście szyjno-piersiowe), kończyna górna (bark, łokieć, dłoń)
  • Terapia manualna - szkoła niemiecka OW 1 kręgosłup szyjny obręcz barkowa
  • Kurs z zakresu elektromiografii i elektroneurografii PTNK (Blok III)
  • Część D Metoda McKenzie z zakresu Diagnozowania i Terapii Mechanicznej
  • Propioceptive Neuromuscular Facilitation (PNF 3A)
  • Kurs z zakresu elektromiografii i elektroneurografii PTNK (Blok II)
  • Część C Metoda McKenzie z zakresu Diagnozowania i Terapii Mechanicznej
  • Propioceptive Neuromuscular Facilitation (PNF 2)
  • Propioceptive Neuromuscular Facilitation (PNF 1)
  • Część B Metoda McKenzie z zakresu Diagnozowania i Terapii Mechanicznej
  • Część A Metoda McKenzie z zakresu Diagnozowania i Terapii Mechanicznej
  • Kurs z zakresu elektromiografii i elektroneurografii PTNK (Blok I)
  • Szkolenie z zakresu neuromonitoringu śródoperacyjnego INOMED

Dr n. med. Jerzy Lewko

mgr Kinga Śliwonik

Magister fizjoterapii
Absolwentka studiów licencjackich i magisterskich na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku
Ukończone kursy
Mulligan Concept (Moduł A + B)
Masaż tkanek głębokich w ujęciu klinicznym
Kinesiology Taping
Ukończone warsztaty
Techniki powięziowe w osteopatii geriatrycznej
Funkcjonalna terapia manualna w usprawnianiu osób starszych
Piątek z kolanem" z uwzględnieniem technik terapii nerwowo-mięśniowej
Interesuje się psychosomatyką w pracy fizjoterapeuty, toteż stara się patrzeć na pacjenta w sposób całościowy, uwzględniając zarówno ciało jak i psychikę.
Po pracy chętnie ogląda filmy związane z tematyką II Wojny Światowej, czyta książki nakierowane na rozwój osobisty, jeździ na rowerze bądź gotuje.
Specjalizuje się w terapii manualnej wg Briana Mulligana i terapii tkanek miękkich (terapia punktów spustowych, poizometryczna relaksacja mięśni, masaż tkanek głębokich, rozluźnianie mięśniowo-powięziowe). W swojej pracy wykorzystuje również: neuromobilizacje, ćwiczenia oraz kinesiotaping

mgr Joanna Matwiejuk

Magister fizjoterapii
Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Poznaniu, gdzie skończyłam studia podyplomowe z zakresu holistycznej opieki okołoporodowej. Jestem fizjoterapeutką uroginekologiczną, jak również certyfikowanym edukatorem seksualnym.
Cały czas poszerzam swoją wiedzę na licznych szkoleniach i warsztatach. W swojej pracy stosuję terapię manualną tkanek miękkich, terapię narzędziową, kinesjotapping oraz wiele innych metod terapeutycznych, dodatkowo wykonuję również fizjoterapeutyczne badanie USG. Do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie starając się maksymalizować efekty terapii współpracując i aktywizując pacjenta. W wolnych chwilach czytam książki, jeżdżę rowerem oraz wspólnie z mężem uprawiam wspinaczkę sportową.

mgr Karolina Boruch

Magister dietetyki
Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Dietetyk w Klinice Neurologii i Rehabilitacji Dziecięcej, Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Nauczyciel w Szkole Policealnej na kierunku „konsultant ds. dietetyki”.
Ukończone szkolenia
Psychodietetyka w praktyce
Dieta dla seniora (szkolenie Ministerstwa Zdrowia)
Dieta ketogenna w leczeniu padaczki lekoopornej
Szkolenie dla edukatorów zdrowia w ramach projektu- „Poprawa stanu zdrowia populacji pracującej województwa podlaskiego”
Udział w konferencjach
Żywienie dzieci w różnych jednostkach chorobowych
Medycyna i dietetyka spersonalizowana w profilaktyce i diagnostyce chorób dietozależnych
Dietetyka w psychiatrii i neurologii
Żywienie pacjentów chorych krytycznie.
Świadczy szeroki zakres usług w ramach realizacji indywidualnych planów dietetycznych pacjenta.
Działania te dotyczą:
 • Tworzenia programów żywieniowych wspomagających proces rehabilitacji oraz walkę z bólem ostrym i przewlekłym
 • Żywieniowych porad w ramach poprawy funkcjonowania układu trawiennego i autoimmunologicznego/li>
 • Żywienia kobiet w ciąży
 • Żywienia niemowląt i dzieci

Terapie


 • Terapia manualna (system niemiecki)
  Kompleksowy system terapeutyczny opierający się na badaniu i leczeniu oraz profilaktyce ukierunkowany na leczenie pacjentów z zaburzeniami narządu ruchu.
  Charakteryzuje się obszernym wywiadem i dokładnym, szczegółowym badaniem klinicznym, co pozwala odnaleźć zaburzone struktury, stwierdzić stopień ich uszkodzenia oraz przeanalizować mechanizm pojawienia się dolegliwości.
 • Terapii manualna wg Mulligana
  Terapia opiera się na tzw. "mobilizacji z ruchem". Według autora metody powszechne urazy narządu ruchu prowadzą do drobnych niezgodności w ustawieniu powierzchni stawowych, co z kolei prowadzi do ich zaburzeń ruchomości. W celu pozbycia się bólu, bądź zwiększenia zakresu ruchu wykonuje się techniki: NAG, SNAG, MWM. Cała koncepcja opiera się na trzech podstawowych zasadach: całkowitej bezbolesności, natychmiastowego efektu i długotrwałej poprawy.
 • Techniki Manipulacyjne HVLA
  HVLA to techniki manipulacji krótkodźwigniowych stawów, powstałe w oparciu o koncepcję opracowaną przez prof. Laurie Hartmana. Określenie „HVLA” oznacza „High Velocity Low Amplitude” (duża prędkość niska amplituda). Metoda ta charakteryzuje się przyłożeniem do stawu pacjenta siły o małej amplitudzie i dużej prędkości, co najczęściej kończy się słyszalnym „kliknieciem”, powodującym zmniejszenie napięcia mięśniowego w okolicy zabiegowej.
 • Masaż Tkanek Głębokich (MTG)
  Forma terapii manualnej, opierająca się na warstwowej pracy tkankowej, prowadzącej do rozluźnienia nieprawidłowych napięć w ciele. MTG pozwala w szybki i skuteczny sposób wpłynąć na napięcie mięśniowo-powięziowe w różnego rodzaju dysfunkcjach narządu ruchu czy wadach postawy. Masaż tkanek głębokich pozwala na: zwiększenie ruchomości stawów, zmniejszenie bólu czy uelastycznienie tkanek miękkich.
 • Rozluźnianie mięśniowo –powięziowe (MER)
  Forma terapii pozwalająca na uwolnienie mechanicznych, neurologicznych czy psychoficznych napięć sprzężonych w układzie mięśniowo-powięziowym. Polega na manipulacji tkanek miękkich. Podczas rozluźniania mięśniowo-powięziowego dochodzi do uwolenienia pacjenta od wymienionych wyżej napięć, co w konsekwencji skutkuje zmniejszeniem się dolegliwości bólowych czy poprawą zakresu ruchu.
 • Terapia punktów spustowych (TPS)
  Jest procesem terapeutycznym, który polega na wykorzystywaniu różnorodnych technik ucisku punktów maksymalnie bolesnych zlokalizowanych w strukturach mięśniowo – powięziowych. Często temu uciskowi towarzyszy bierny ruch mięśnia, w którym znajduję się punkt spustowy ( centralny i towarzyszące mu punkty satelitarne). Cała terapia prowadzi do ich dezaktywacji, a co za tym idzie również do zmniejszenia napięcia mięśniowego i dolegliwości bólowych.
 • Poizometryczna relaksacja mięśni (PIR)
  Technika rozciągania tkanek miękkich stosowana w celu przywrócenia odpowiedniej ich prawidłowej długości i elastyczności. PIR jest głównie wykorzystywany u pacjentów z nadmiernie wzmożonym napięciem tkanek miękkich i przykurczami. Metoda poizometrycznej relaksacji opiera się na fizjologicznych mechanizmach jakie zachodzą w tkankach miękkich podczas ich pracy, a dodatkowym jej atutem jest fakt, iż jest całkowicie bezbolesna przez co świetnie nadaje się dla pacjentów z bardzo dużymi dolegliwościami bólowymi.
 • Neuromobilizacje Struktur Nerwowych
  Metoda terapii manualnej celowana na tkankę nerwową ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego oraz ich efektory – mięśnie i narządy wewnętrzne. Celem neuromobilizacji jest normalizacja neuromechaniki tkanki nerwowej (co zapewnia prawidłową pracę wszystkich struktur unerwianych i homeostazę organizmu)
 • PNF (Proprioceptywne torowanie nerwowo – mięśniowe)
  Jedna z metod neurofizjologicznych, obejmująca rehabilitację pacjentów z zaburzeniami w obrębie układu ruchu i nerwowego. PNF cechuje działanie terapeutyczne, które oddziałując na ciało ludzkie ma za zadanie ułatwić choremu wykonywanie zaburzonych czynności ruchowych. Pacjent wg koncepcji PNF jest postrzegany w sposób całościowy, toteż podczas terapii wykorzystuje się u niego jego zdrowe i silne obszary w celu wpłynięcia na te słabsze i zaburzone.
 • Suche Igłowanie
  Nowoczesna forma terapii struktur mięśniowych i powięziowych za pomocą cienkich i elastycznych igieł akupunkturowych. Wbrew powszechnie panującym wyobrażeniom zabieg igłoterapii jest zasadniczo prawie bezbolesny oraz w pełni bezpieczny. Suche igłowanie pozwala na pozbycie się bólu, które nie reaguje na inne formy terapii tkanek miękkich.
 • Pinoterapia
  Nieinwazyjna metoda stworzona przez Radosława Składowskiego polegająca głównie na właściwym stymulowaniu określonych obszarów w ciele człowieka w celu uruchomienia u niego fizjologicznych procesów naprawczych. Pinoterapia wpływa na organizm poprzez: zmniejszenia napięcia stresowego czy poprawę pracy układów m.in. trawiennego i oddechowego.
 • Kinesiology Taping
  Metoda polegająca na aplikowaniu na ciało elastycznych, bądź statycznych plastrów, które nieograniczają ruchów oraz fakturą są zbliżone do ludzkiej skóry. Zastosowanie plastrów jest bardzo szerokie i obejmuje: stany pourazowe, obrzęki limfatyczne, różnego rodzaju bóle, nadwyrężone i zbyt napięte mięśnie oraz blizny. Jest to bardzo dobra metoda wspomagająca terapię manualną bądź kinezyterapię.
 • Osteopatia
  To pełnoprawna dziedzina medycyny, która w USA i Europie jest dziś traktowana na równi z specjalizacją lekarską. Osteopatia jest metodą, w której badanie manualne wykorzystywane jest do stawiania diagnozy i leczenia chorych. Osteopatia uznaje i akceptuje zależność pomiędzy ciałem, a umysłem zarówno w stanie określanym jako zdrowie, jak i w stanie chorobowym. Traktuje ona ciało ludzkie jako całość zarówno w aspekcie strukturalnym, jak i funkcjonalnym. Zakłada, że organizm ludzki posiada zdolności do autoregulacji i przywracania homeostazy.
 • Kinezyterapia
  Jedna z metod fizjoterapeutycznych, polegająca na ćwiczeniu różnych części ciała. Celem takiej aktywności jest przede wszystkim wzmocnienie, bądź rozluźnienie mieśni. Kinezyterapia jest świetną metodą profilaktyczną, która zapobiega dysfunkcjom narządu ruchu, chorobom neurologicznym, kardiologicznym oraz metabolicznym.
 • Fizykoterapia
  Nasza poradnia dysponuje najwyższej jakości sprzętem firmy BTL Polska, która zajmuje się produkcją i dystrybucją sprzętu medycznego na międzynarodową skalę, co gwarantuje jego wysoki standard.
  • Elektroterapia
  • Ultradźwięki
  • Laseroterapia
  • Magnetoterapia
  • Krioterapia
  • Ciepłolecznictwo
  • Fala uderzeniowa
  Fala akustyczna o krótkim czasie narastania i dużym ciśnieniu maksymalnym, która jest wytwarzana zewnątrzustrojowo i rozprowadzana w tkankach objętych procesem patologicznym. Fala uderzeniowa świetnie sprawdza się u pacjentów z nadmiernym napięciem mięśniowym, zaburzeniami w obrębie tkanki łącznej, z dolegliwościami bólowymi, czy słabym mikrokrążeniem. Atutem zabiegu jest jego krótki czas trwania i wysoka skuteczność.

Kontakt


 • Poradnia Rehabilitacyjna NZOZ Kendron
 • ul. Marjańskiego 3 lok. 101 b I piętro
 • 15-402 Białystok
 • Godziny otwarcia
 • Poniedziałek - Piątek godz. 8:00 - 19:00
 • tel. +48 507 098 350
 • email: rehabilitacja@kendron.pl
  Ulotka z cennikiem do pobrania

Nasza galeria


Pracownia Rezonansu Magnetycznego

Pracownia rezonansu magnetycznego
Badanie rezonansem magnetycznym (w skrócie nazywane MR lub MRI) jest obecnie jedną z najdokładniejszych metod obrazowania strukturalnego stosowanych w medycynie. W NZOZ Kendron używamy aparatu firmy Siemens Magnetom Spectra o mocy 3T (tesla). Dzięki zastosowaniu aparatury z wysokim polem magnetycznym, możemy zdecydowanie bardziej szczegółowe obrazowanie struktur anatomicznych w porównaniu z aparatami o średnim polu (1,5T) i niskopolowych (0,3T). 
Zaawansowane możliwości aparatu ułatwiają i skracają czas badania. Nasza maszyna posiada także zestaw cewek dedykowanych umożliwiających obrazowanie poszczególnych części ciała oraz wiele aplikacji klinicznych, pozwalających na poprawę jakości obrazowania zarówno badań podstawowych jak i wysokospecjalistycznych.

Na czym polega badanie Rezonansu Magnetycznego (MRI)?
Obrazowanie za pomocą rezonansu magnetycznego polega na umieszczeniu pacjenta w stałym polu magnetycznym o wysokiej energii. Silne magnesy wytwarzają jednorodne pole, które powoduje, że momenty magnetyczne lub inaczej spiny jąder wodoru (protonów) porządkują się w kierunku pola. Dedykowane cewki wytwarzają krótkie impulsy fal elektromagnetycznych o częstotliwości radiowej. Jądra wodoru pochłaniają energię tych fal radiowych, zmieniają swój stan (odchylają się), a potem oddają energię emitując fale o tej samej częstości (zachodzi więc zjawisko rezonansu). Sygnały te odbierane są przez cewki odbiorcze, które umożliwiają precyzyjne zlokalizowanie miejsce, w którym zachodzi emisja. Szybkość emisji zależy od typu cząsteczek i jest różna dla tłuszczów, białek, wody i innych bogatych w wodór związków, co pozwala rozróżnić typy i gęstości tkanek. Odebranym sygnałom komputer przypisuje odpowiednią skalę szarości i na ekranie monitora wysokorozdzielczego widać obszary o różnym stopniu w skali szarości. Komputer na żądanie operatora może dokonać też obliczeń w taki sposób, aby przedstawić obraz anatomiczny w dowolnie wybranej płaszczyźnie. 
Aby polepszyć obraz stosuje się środki kontrastowe różniące się pomiędzy sobą właściwościami magnetyczni, dzięki którym możliwa jest ocena nie tylko struktury, ale także funkcji tkanek i narządów. Dzięki badaniom z wykorzystaniem rezonansu magnetycznego uzyskujemy zdecydowanie lepsze obrazy tkanek miękkich ciała niż w tomografii komputerowej. Obrazy rezonansu dostarczają informacji o kształcie, umiejscowieniu i wielkości nawet najmniejszych zmian pojawiających się w organizmie, a dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologicznie metod rekonstrukcji, możemy stworzyć obraz trójwymiarowy (3D). Rezonans jest obecnie jedną z najdokładniejszych metod obrazowania wykorzystywaną w medycynie. Istotne jest, że jest to jedyne badanie wysokospecjalistyczne, w którym nie wykorzystuje się szkodliwego dla organizmu promieniowania jonizującego, przez co badanie jest bezpieczne i może być wykonywane u dzieci i kobiet w ciąży (II i III trymestr)

Przygotowanie do badania bez kontrastu.
Przychodząc do pracowni rezonansu magnetycznego najlepiej nie zakładać metalowych elementów w obrębie struktur badanych- założyć spodnie/spódnice na gumce bez suwaków i metalowych guzików, sportowy biustonosz bez haftek i fiszbin, zwykły T-shirt bez zdobień z suwaków, ćwieków itp.
W dniu badania należy przyjmować dużo płynów, zalecana woda przegotowana, niegazowana. Koniecznie należy zażyć przyjmowane leki.

Przygotowanie do badania z KONTRASTEM:
Należy przynieść ze sobą wynik badania poziomu kreatyniny i GFR z krwi, nie starsze niż 14 dni przed zaplanowanym wykonaniem rezonansu! Na 4 godziny przed badaniem powstrzymać się od jedzenia, a w przypadku badania jamy brzusznej na 6 godzin przed badaniem nie jeść i 2 godziny przed badaniem nic nie pić- nawet wody. 
Zawsze należy przynieść wszystkie wcześniejsze wyniki badań obrazowych (USG, TK, MRI);
 • dokumentację o przebiegu dotychczasowego leczenia (karty informacyjne) nie tylko dotyczące tej struktury, która ma być badana, lecz wszystkie dotychczas zgromadzone karty informacyjne,
 • dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem i numerem PESEL.
 
Przed badaniem poinformuj personel pracowni jeśli masz w ciele jakiekolwiek metalowe elementy w ciele np.: 
 • rozrusznik serca,
 • stenty,
 • protezy zębowe z drucikami,
 • Klipsy naczyniowe,
 • filtr żyły głównej,
 • sztuczną zastawkę serca 
 • Port naczyniowy, 
 • zastawkę neurochirurgiczną 
 • Jakiekolwiek metalowe implanty: śruby, płytki, gwoździe, 
 • sztuczne kończyny lub metalowe protezy stawów (endoprotezy)
 • Kule postrzałowe
 • Kawałki metalu, które mogą znaleźć się na skutek wypadków 
 • Wkładki domaciczne

 • Metale, które są bezpieczne w polu magnetyczny (możma wykonać z nimi badanie):
 • plomby amalgamatowe;
 • aparaty ortodontyczne, retainery,
 • tatuaże i makijaż permanentny wykonane w profesjonalnym salonie
 • tytanowe implanty ortopedyczne
 
Należy pamiętać, że nawet metale bezpieczne w polu magnetycznym mogą dawać artefakty i powodować zaburzenia obrazu (zamazanie, czarny obraz) co może zmniejszyć diagnostycznośc uzyskanych obrazów.

Uwaga:

W pracowni MRI wytworzone silne pole magnetyczne może uszkodzić i rozmagnetyzować niektóre urządzenia, takie jak:
 • Telefon komórkowy
 • Bankomatowe karty magnetyczne
 • Klucz samochodowych
 • Zegarek
 • Aparat słuchowy
 • Aparat fotograficzny
 • Urządzenie MP3 i innych urządzenia elektroniczne 
Należy pamiętać, aby takich rzeczy nie wnosić do pomieszczenia rezonansu i zostawić je w przebieralni przeznaczonej dla pacjenta. 

Zgodnie z zasadami wymaganymi przez Narodowy Fundusz Zdrowia pacjenci umawiani są w kolejności zgłoszenia się do placówki świadczącej usługi medyczne. Wyjątek stanowią Zasłużeni Honorowi Dawcy Krwi, inwalidzi wojenni i wojskowi, działacze opozycji antykomunistycznej oraz pozostałe grupy wskazane w art. 43 i 47c Ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych dla których badania realizowane są w terminie nie dłuższym niż 7 dni roboczych. Warunkiem zarezerwowania terminu badania jest podanie wszystkich niezbędnych danych oraz dostarczenie oryginału skierowania. Osoby, które nie dostarczą dokumentu w ciągu dwóch tygodni od momentu rejestracji będą skreślani z kolejki.

Do wykonania badania na NFZ wymagane jest skierowanie od lekarza specjalisty, lekarz rodzinny nie ma uprawnień do wypisania skierowania na badanie rezonansem magnetycznym. Pacjenci prywatni mogą wykonać badanie dowolnej części ciała bez skierowania.

Rejestracja badań MRI umiejscowiona jest na poziomie -1 budynku przy ul. Marjańskiego 3 
Wzór upoważnienia do odbiory wyników (do pobrania) 
Wzór ankiety i przygotowania do badania

KONTAKT
Pracownia Rezonansu Magnetycznego
ul. Marjańskiego 3 poziom -1
15-402 Białystok
godziny pracy
poniedziałek - piątek godz. 7:00- 19:00
sobota godz. 8:00 - 15:00
tel. do rejestracji:
+48 85 742 05 66
+48 514 577 638
+48 575 303 355
 Poradnia Neurologiczna

Poradnia neurologiczna przyjmuje pacjentów z chorobami układu nerwowego oraz prowadzi diagnostykę i leczenie  choroby Alzheimera, choroby Parkinsona.
 
REJESTRACJA
Rejestracja poradni znajduje się na II piętrze budynku przy ulicy Marjańskiego 3 w Białymstoku. Może do niej dojechać windą z poziomu "0" lub dojść schodami

Pacjenci mogą się rejestrować:
osobiście
za pośrednictwem osoby trzeciej
telefonicznie ( od godziny 08.00)
internetowo
W ciągu 14 dni od momentu rejestracji, rejestrujący się powinien  dostarczyć skierowanie.

Zasady rejestracji w poradni:
Pacjent, który zgłasza się do rejestracji musi okazać dokument ze zdjęciem w celu potwierdzenia tożsamości i sprawdzenia ubezpieczenia w systemie e-WUŚ. Może być to na przykład: dowód osobisty, paszport, prawo jazdy. 
W przypadku  wizyty pierwszorazowej w  poradni specjalistycznej, konieczne jest założenie historii choroby, stąd konieczne jest osobiste zgłoszenia się ze skierowaniem do rejestracji. Pacjent wypełnia również stosowne dokumenty i oświadczenia.
 
Pacjent, który przez telefon umówił się po raz pierwszy na wizytę w poradni specjalistycznej w dniu umówionej wizyty lekarskiej musi zgłosić się do rejestracji poradni.
 
Pacjent, który przez telefon umówił się na wizytę w poradni specjalistycznej, a wcześniej korzystał z usług tej poradni specjalistycznej w dniu umówionej wizyty lekarskiej udaje się do rejestracji aby potwierdzić w systemie e-WUŚ uprawnienia do świadczeń.
 
SKIEROWANIA DO PORADNI SPECJALISTYCZNYCH
 
Skierowania nie są wymagane do poradni w przypadku kontynuacji leczenia w poradni specjalistycznej na tą samą jednostkę chorobową,
 
W pozostałych przypadkach wymagane jest skierowanie od lekarza z placówki, która ma kontrakt z NFZ.
 
W przypadku skierowania wydanego z prywatnego gabinetu, nie posiadającego umowy z NFZ nie przysługuje pacjentowi porada opłacana przez NFZ.

Skierowanie powinno zawierać:
1. Oznaczenie podmiotu wystawiającego skierowanie, czyli:
 nazwa podmiotu i jego adres,
numer telefonu, kod identyfikacyjny stanowiący I część systemu kodu resortowego (REGON)
adres jednostki organizacyjnej podmiotu wraz z numerem telefonu,
kod identyfikacyjny jednostki organizacyjnej stanowiący V, VII, część systemu kodu resortowego.
2. kod identyfikacyjny jednostki organizacyjnej stanowiący V, VII, część systemu kodu resortowego.
nazwisko i imię (imiona),
datę urodzenia,
oznaczenie płci,
adres miejsca zamieszkania,
numer PESEL, jeżeli został nadany, w przypadku noworodka - numer PESEL matki, a w przypadku osób, które nie mają nadanego numeru PESEL - rodzaj i numer dokumentu potwierdzającego
tożsamość,
w przypadku gdy pacjentem jest osoba małoletnia, całkowicie ubezwłasnowolniona lub niezdolna do świadomego wyrażenia zgody - nazwisko i imię (imiona) przedstawiciela ustawowego oraz PESEL, telefon, adres jego miejsca zamieszkania;
3. Inne informacje lub dane, w szczególności rozpoznanie ustalone przez lekarza kierującego oraz wyniki badań diagnostycznych, w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia badania lub konsultacji.
4. Datę wystawienia skierowania.
5. Dane identyfikujące lekarza kierującego na badania lub leczenie:
 nazwisko i imię,
tytuł zawodowy,
uzyskane specjalizacje,
numer prawa wykonywania zawodu,
podpis

Zespół Poradni, Lekarze specjaliści neurologii:
Ewa Baniukiewicz
Leszek Boćkowski
Jan Kochanowicz
Jolanta Łuszczewska-Charytoniuk
Magdalena Przydatek-Piotrowska
Mirosława Dancewicz
Andrzej Lewszuk
Marta Nowak
Lilia Skrzypiec
Halina Laskowska-Kajka
Anna Syta-Krzyżanowska
Monika Anuszkiewicz
Marta Jakoniuk
Agnieszka Iwaniuk

KONTAKT
Poradnia Neurologiczna
ul. Marjańskiego 3 lok 201 II piętro
15-402 Białystok
godziny pracy
poniedziałek - piatek godz. 8:00- 19:00
sobota godz. 8:00 - 15:00
tel. do rejestracji:
+48 85 742 05 66
+48 514 577 638
+48 575 303 355

Leczenie Stomatologiczne

Stomatologia Dzieci, Młodzieży i Dorosłych
tel. +48 85 745 55 22